menu mobilne
  1. Home
  2. Blog
  3. Dlaczego warto korzystać z naszych usług

Rezydencja - Dlaczego warto korzystać z naszych usług

Dlaczego warto korzystać z naszych usług

15.02.2019

Ach te formalności..


Jakie dokumenty są potrzebne do umowy przedwstępnej, a jakie do przeniesienia własności jakie zapisy powinny znaleźć się w umowach co powinniśmy mieć idąc po kredyt do banku i czym różni się zaliczka od zadatku?! Jeśli odpowiadając chociaż na jedno z tych pytań nie masz pewności, warto skorzystać z pomocy Pośrednika. Zawsze objaśniamy cały proces, wyjaśniamy co do czego jest potrzebne ale naszym największym atutem jest to, że dążymy do maksymalnego uproszczenia tych procedur. Ideałem do którego zmierzamy jest Akt własności i dowód po stronie Sprzedającej oraz pieniądze i dowód po stronie Kupującej. Resztę formalności i dokumentów załatwiamy my jako biuro. Pamiętajmy, że zawsze opiekujemy się transakcją od początku do końca.

 

Wszystko w jednym miejscu! 


Jeśli planujesz duże zakupy to najczęściej idziesz do marketu lub galerii, dlaczego? Bo wszystko jest pod ręką a dzięki temu Ty oszczędzasz czas. Kupno nieruchomości to dużo większy zakup i tu inwestycja czasu i emocji jest olbrzymia! Korzystając z usług Dobrego Pośrednika masz też rzetelnego notariusza, sprawdzoną ekipę remontową, przeprowadzkową, skutecznego doradcę kredytowego, który porówna oferty wszystkich banków – czyli, wszystko w jednym miejscu i do tego dobrej jakości!

 

Dobra cena


Ciężko jest obiektywnie ocenić wartość naszej nieruchomości z którą jesteśmy emocjonalnie związani. Tak samo ciężko jest wycenić lokal, który wpadł nam w oko podczas poszukiwania mieszkania.  Jaką cenę zatem zaoferować? Rynek rządzi się swoimi prawami, które Dobry Pośrednik musi znać. Zadaniem Pośrednika jest po pierwsze sprecyzowanie właściwej ceny a po drugie pomoc przy negocjacjach, tak by finalnie uzyskać tak zwaną pozytywną transakcję, czyli taką która sprawia, że każda ze stron jest zadowolona. 

 

Bezpieczeństwo 


Pośrednik zawsze czuwa nad całą transakcją i weryfikuje sprawę od strony prawnej. Sprawdzamy Sprzedających pod kątem ich praw do lokalu jak i innych kruczków np.: 
- zarejestrowanej na ten lokal działalności gospodarczej, 
- praw osób trzecich, 
- obciążeń lokalu,
Weryfikujemy również tożsamość Kupujących przed wejściem do oglądanego lokalu.

 

Doświadczenie – Jak często ktoś nie związany z rynkiem kupuje/ sprzedaje nieruchomości w swoim życiu? Myślę, że większość robi to kilka razy w życiu, my robimy to kilka razy w miesiącu. Dlaczego jest to ważne? Czasem okazuje się, że coś nie idzie podręcznikowo. Powody mogą być bardzo różne, od problemów z uzyskaniem kredytu do nieścisłości związanych ze stanem prawnym nieruchomości.  Pośrednik zawsze zna obecnie panujące przepisy i realia a dzięki doświadczeniu i odpowiedniemu łączeniu faktów, poradzi sobie z każdą sytuacją znacznie sprawniej, niż osoba na co dzień nie będąca w branży. 

 

Wygoda – Wybierając Pośrednika to on bierze na siebie brzemię kontaktu telefonicznego i pierwszej weryfikacji oferty. Dla Sprzedających oznacza to, że do obejrzenia mieszkania przyjdą tylko prawdziwie zainteresowane osoby. Dla Kupującego, dzięki sprecyzowaniu jego  potrzeb, Pośrednik wybierze tylko te oferty, które w dużej części spełniają jego wymagania. W obu przypadkach dzięki Naszej pracy, unikacie Państwo stresu i zyskują czas.

 

Pomoc przy zgraniu transakcji w czasie


Czas.. gdybyśmy mieli go zawsze za dużo wiele rzeczy byłoby prostszych. Niestety nawet jeśli jedna ze stron ma go dość, to często drugiej zależy na szybkiej transakcji. Dlatego tak ważne jest zgranie wszystkich czynności w czasie.  Jedno to wiedzieć jakie dokumenty są nam potrzebne drugie wiedzieć na co ile się czeka i co po kolei załatwić.  A tematów może być sporo: umowa przedwstępna, formalności kredytowe, zaświadczenia z UM i oświadczenia z SM, wnioski o strefe rewitalizacji.  Z drugiej strony musimy zgrać w czasie - terminy przekazania mieszkania, wyprowadzki, remontu.  Jeśli macie Państwo wolne 3 miesiące powinno się udać, jeśli chcecie zrobić to szybciej polecam skorzystać z Pośrednika.

 


Plusy dla Sprzedającego:


Wzrost jakości  oferowanej nieruchomości
Przede wszystkim żeby ktoś mógł kupić, musi najpierw zainteresować się ofertą.
My wiemy, jak to zainteresowanie uzyskać. Kupujemy oczami, dlatego  dobre, profesjonalne zdjęcia to podstawa. Gwarantujemy również najlepszy opis oferty.  Mając dobre ogłoszenie możemy uzyskać większe zainteresowanie i lepszą cenę. 

Jeśli każdego dnia pojawia się kilkadziesiąt ofert to po 3 dniach tylko najwytrwalsi dokopią się do Państwa prywatnego ogłoszenia – dobry Pośrednik zawsze dba o to by ofertę odświeżać i wyróżniać ją na tle innych. Do tego dochodzi również promowanie jej w innych źródłach: portalach społecznościowych (fb, Instagram, LinkedIn) i bazie którą dysponuje Biuro.

 


Plusy dla Kupującego: 


Oszczędność czasu i energii.
Można szukać mieszkań na kilku portalach przez 2-3 tygodnie co dzień, próbować się dodzwonić i dowiedzieć szczegółów, próbować się umówić i jechać na oglądanie. Można, tylko...
W Łodzi pojawia się ok 20-30 ofert dziennie i mówimy tu tylko o mieszkaniach, licząc 3 minuty na zapoznanie się z ofertą, 3 minuty na telefon i rozmowę z właścicielem i mnożąc to x 20 ofert dziennie,  wychodzi nam, że chcąc rzetelnie sprawdzić oferty każdego dnia powinniśmy przeznaczyć na poszukiwanie nieruchomości  ok 2 godzin. Niestety oferty nie są zamieszczane na jednym portalu, więc trzeba ich trochę poszukać, nie zawsze też dodzwonimy się do właściciela od razu, no i oczywiście trzeba doliczyć też czas na jeżdżenie i oglądanie nieruchomości, czyli 2h mogą jednak nie wystarczyć. Co innego gdyby Pośrednik, doskonale znający oczekiwania Klienta podsyłał tylko konkretne oferty, prawda?

 

Olgierd.

Czytaj również

Czas Łodzi nadchodzi !
26.02.2018 Czytaj więcej >>
Relacja ze spotkania - Kambodża
14.12.2018 Czytaj więcej >>

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Polityka prywatności

Akceptuję